כך תדעו שאתם בחובות

עוד
מאמרים

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לחדלות פירעון

חוב הוא בעיה נפוצה שאנשים רבים מתמודדים איתה, והיא עלולה לצאת במהירות משליטה אם לא מטפלים בה באופן מיידי. בין אם זה חוב בכרטיס אשראי, הלוואות לסטודנטים או חשבונות רפואיים, חוב יכול לגרום ללחץ וחרדה משמעותיים עבור אנשים ומשפחות.

מה הם הסימנים המעידים על כך שאתם בחובות? ומה אתם יכולים לעשות כדי לצאת מזה?
בשביל זה אנחנו פה. 

סימני אזהרה המעידים שאתם עלולים להיקלע לחובות

מתקשים לבצע תשלומים מינימליים בכרטיסי האשראי שלכם.

אם אתם מוצאים את עצמכם משלמים רק את התשלומים המינימליים בכרטיסי האשראי שלכם מדי חודש, זה עשוי להיות סימן שאתם בחובות. תשלומים מינימליים בדרך כלל מכסים רק את הריבית על היתרה שלכם, מה שאומר שהחוב לא יורד. אם אינכם מסוגלים לשלם יותר מהמינימום, זהו אינדיקציה ברורה שעליכם לנקוט בפעולה כדי להפחית את החוב שלכם.

מיציתם את כרטיסי האשראי שלכם.

מיצוי כרטיסי האשראי שלכם אומר שהגעתם למסגרת האשראי, ולא תוכלו לבצע רכישות נוספות עד שתשלמו חלק מהיתרה שלכם. אם אתם מוצאים את עצמכם כל הזמן ממקסמים את כרטיסי האשראי שלכם, זה סימן שאתם חיים מעבר ליכולת שלכם וצוברים חובות.

מקבלים שיחות מגובי חובות.

אם אתה מקבלים שיחות מגובים, זה אומר שנכנסתם לפיגור בתשלומים, והנושים שלכם שכרו סוכנות גבייה כדי לגבות את כספם. שיחות אלו עלולות להיות מפחידות ומלחיצות, והן סימן ברור לכך שאתם בחובות.

משתמשים בכרטיסי אשראי כדי לשלם עבור צרכים חיוניים.

אם אתם מוצאים את עצמכם משתמשים בכרטיסי אשראי כדי לשלם עבור צרכים כמו שכר דירה, מצרכים או שירותים, זה סימן שאתם חיים בין משכורת לתלוש וייתכן שאתם בחובות. שימוש בכרטיסי אשראי לכיסוי הוצאות חיוניות עלול להצטבר במהירות ולהוביל לכמות חובות בלתי ניתנת לניהול.

לווים כסף ממשפחה וחברים.

הלוואת כסף ממשפחה וחברים היא סימן לכך שאתם בבעיה כלכלית ואולי בחובות. למרות שזה יכול להיות מפתה לפנות לאהובים לעזרה, זה יכול גם להלחיץ ​​מערכות יחסים ולהוביל ללחץ נוסף.

הסדר חובות

אם אתם מוצאים את עצמכם בחובות, קיימות מספר אפשרויות העומדות לרשותכם. הסדר חובות היא אפשרות כזו שיכולה לעזור לכם להפחית את החוב ולהיות יציבים כלכלית.

הסדר חוב הוא תהליך של משא ומתן עם נושים להסדרת החוב שלכם בפחות ממה שאתם חייבים. זה כרוך בעבודה עם חברה להסדר חובות או עורך דין מומחה לחדלות פירעון כמו עודד חן, שיוכל לעזור לכם לנהל משא ומתן עם הנושים שלכם ולפתח תוכנית לפירעון החוב שלכם.

מחיקת חובות ע"י הליך הסדר חוב יכול להיות דרך יעילה לצמצם את החוב שלכם ולהימנע מצעדים נגדכם לדוגמא תיקים בהוצאה לפועל ועיקולים ע"י הבנקים. עם זאת, חשוב לעבוד עם חברה מוכרת להסדר חובות או עורך דין לחובות כדי להבטיח שאתם מקבל את התוצאה הטובה ביותר האפשרית.

חזרה לחיים נורמלים ע"י הליכים משפטיים

חדלות פירעון היא מונח משפטי המתייחס לחוסר יכולת של אדם או עסק לשלם את חובותיו. זה יכול להתרחש כאשר ההוצאות עולות על ההכנסה, ותשלומי החוב הופכים לבלתי ניתנים לניהול. אם אתם במצב של חדלות פירעון, זה אומר שאתם לא יכולים לעמוד בהתחייבויות הפיננסיות שלכם וייתכן שתצטרכו לשקול פתיחת הליך חדלות פירעון או הסדר חוב.

חדלות פירעון יכול להיות מצב מאתגר למי שלא בקיא בחוק, וחיוני לפנות לייעוץ של עורך דין מומחה ומנוסה לחדלות פירעון שיכול לעזור לכם להבין את האפשרויות העומדות בפניכם ולפתח תוכנית להיפטר מחובות.
למרות שהליך חדלות פרעון עשוי להיראות כמו אופציה קיצונית, חדלות פירעון יכול להיות הפתרון היחיד עבור אלה שאינם מסוגלים להחזיר את חובותיהם ולהתחיל מחדש.

באמצעות חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי ניתן לספק סעד מהנושים ולהפסיק פעולות גבייה, כגון עיקולי שכר ותביעות משפטיות. זה גם יכול לעזור לכם לבנות מחדש את דירוג האשראי לאורך זמן.

דילוג לתוכן