עורכי דין חדלות פירעון

עוד
מאמרים

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לחדלות פירעון

יום אחד אתה אדם נורמטיבי מן השורה: עובד, משלם משכנתא, חוגים לילדים, חופשים מידי פעם, קניות בסופר וכן גם קצת מינוסים בבנק ואז מקרה אחד משנה את כל עולמך, מאדם נורמטיבי בעל משפחה וחברים אתה נהפך לאדם חרדתי, מפוחד שלא יודע מה צופן לו המחר.

מרגיש את כל העולם על הכתפיים? חובות מצטברים וגדלים? תיקי ההוצאה לפועל בלי סוף? משלם צו תשלומים והחוב לא קטן? אתה לא חייב להתמודד לבד עם המצב! יש דרך לקבל הפטר מחובות!

במקום לאבד תקווה ועשתנות קח נשימה עמוקה ותעביר לנו את ההגה! למה להשתמש בשירותים של משרד עורכי דין? כיצד מתנהל הליך חדלות הפירעון? באנו לעשות סדר בבלאגן.

כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון? 

החוק חדלות פרעון ושיקום כלכלי מחלק את החייבים לשניים, חייבים אשר התנהלותם הכלכלית לקתה בחסר או שנקלעו למצב כלכלי רע בעל כורחם בעקבות סיבות שאינם תלויים בהם למשל פיטורים או מחלה, לבין סוג אחר של חייבים אשר מנצלים את הליך פשיטת הרגל לרעה לטובת מעשה הונאה ומרמה.


סף הכניסה להליך חדלות פירעון אשר נקבע הוא על סך חמישים אלף שקלים.
אם חובו של האדם הוא בין 50 אלף שקלים עד 150 אלף שקלים התיק מתנהל בהוצאה לפועל הקרובה לעיר מגוריו.
במקרה שהחוב מעל 150 אלף שקלים תיקו מתנהל בבית המשפט השלום הקרוב לעיר מגוריו.

צעד ראשון הוא להגיש בקשה באופן מקצועי לבית המשפט והממונה לצורך קבלת צו לפתיחת הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. משרד עורך הדין לחדלות פירעון ימשיך לעקוב אחר הבקשה עד לקבלת אישור מטעם בית המשפט לפתיחת הליך ומתן צו לפתיחת הליכים.

צו זה מצהיר באופן רשמי על כניסת החייב להליך חדלות פירעון, באותו הרגע והילך כל ההליכים נגד החייב מוקפאים והוא נכנס לתקופה בה נקבע תשלום חודשי זמני.
רישיון הנהיגה יוחזר, כל הגבלות חשבון הבנק יוסרו ביניהם עיקול משכורות וחשבון הבנק.

צעד שני הוא תקופת הביניים: תקופה זו תימשך בערך כשנה, יהיה על החייב לעמוד בהתחייבויות החודשיות והמגבלות שהוטלו מטעם בית המשפט וכמובן לשתף פעולה עם כל הגורמים בהליך. המשרד שלנו מלווה את החייב גם במהלך כל תקופת הביניים ואף דואג לעמידה בתשלומים עד לקבל הצו לשיקום כלכלי. 

בתקופה זו, ייתכן והחייב יזדקק לאישורים שונים המותאמים לצרכיו הייחודיים, למשרד עודד חן יש ניסיון רב בכל מגוון האישורים ביניהם בקשה לעיכוב יציאה מהארץ, אישור ניהול עסק, בקשה להפחתת צו תשלומים במידה וצו התשלומים אינו תואם להכנסות והוצאות החייב, בקשה לניהול הליך משפטי במידה והחייב זכאי לכספים המגיעים לו וכמובן בקשה למזונות במידה והסכום גבוה מיכולתו של החייב. 

צעד שלישי הוא שלב שיקום הכלכלי – יש! הגענו לקו הסיום יד ביד.
בהינתן הצו לשיקום כלכלי לאחר הדיון בבית המשפט שבמהלכו משרדינו "עודד חן" מייצג את החייב ויעמוד לצדו על הצד הטוב ביותר, תקופת השיקום בדרך כלל תימשך כ -שלוש שנים כאשר במהלכן יירכז החייב את כל המאמצים בעמידה בכל התחייבויותיו והסדרי התשלומים שנקבעו עבורו.
משרדינו ימשיך לייצג וללוות את החייבים גם על מנת לוודא שהם עומדים בהתחייבויות שהם לקחו. בסיום תקופה זו יהיה זכאי החייב להפטר מלא של כל חובותיו ויוכל לפתוח דף חדש עם התחלה נקייה. 

הדרך להצלחה

המרכיב הכי חשוב ואפשר לומר גם קריטי בהצלחה הוא קבלת סיוע וייעוץ מומחים בתחום כמה שיותר מוקדם. נכון! אתה נמצא במצב בכלל לא פשוט אבל אין שום סיבה להרים ידיים ולהתייאש, יחד עם זאת אסור להיות שאנן וכמו שרובנו עושים: "לנסות לדחות את הקץ". 


ניסיון להערים על המערכת עשוי רק לסבך ולהחמיר את המצב. גם אם אתה עומד בפתחו של הליך חדלות פרעון אתה כל הזמן תידרש להוכיח למערכת שאתה פועל בשקיפות וכנות מלאה ולא מנסה להתחמק מתשלומים. 

רק עורך דין חדלות פירעון מומחה ומקצועי בתחום יעזור ויסייע לך לצלוח את כל ההליכים המשפטיים והבירוקטרים וילווה אותך יד ביד לאורך כל הדרך של התהליך החל ממשא ומתן מול כל הנושים ליצירת הסדר תשלומים ועד לקבלת ההפטר המיוחל.

דילוג לתוכן