חובות והשפעתם על דירוג האשראי

עוד
מאמרים

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לחדלות פירעון

חוק חדלות פירעון מתייחס למצבו הפיננסי של אדם פרטי או עסק שאינו מסוגל לשלם את חובותיו. כאשר אדם פרטי או עסק מגיעים לנקודת חדלות פירעון, ישנם הליכים משפטיים שונים אשר יכולים לשמש לסייע בפתרון הסוגיות הפיננסיות, כגון הגשת הבקשה לפתיחת צו הליכים, כניסה לניהול מרצון או פירוק.

אחד החששות העיקריים מכניסה לחובות הוא ההשפעה שיש להם על דירוג האשראי. דירוגי האשראי ממלאים תפקיד מכריע בחיינו הפיננסיים, מכיוון שהם משפיעים על היכולת שלנו להבטיח הלוואות, כרטיסי אשראי ואפילו תעסוקה. במאמר זה, נחקור את ההשפעה של ריבוי הלוואות, חובות ופיגורים על דירוג האשראי הן לאנשים פרטיים והן לעסקים.

יחידים וריבוי הלוואות

כאשר אדם מגיש בקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון, ככל הנראה הוא בנקודה שאינו מסוגל לעמוד בכל התחייבויותיו וברוב המקרים זה בגין לקיחת הלוואות על גבי הלוואות רק כדי לכסות חובות ישנים.
ובכן לשגרה כזו יכולה להיות השפעה משמעותית על דירוג האשראי שלו. לצד מאגר נתוני האשראי של אזרחי ישראל שמאפשר לבנקים וגופים חוץ בנקאיים לקבל מידע אודות מוסר התשלומים של הלקוחות ואת דירוג האשראי שלהם. 

עלול להיווצר לחץ על בנקים וגופים פיננסים אחרים, שיסרבו לתת הלוואות או להתנהל מול שכבות חלשות. 

עו"ד מומחה לחדלות פירעון, עודד חן, מסביר כי ניתן למתן את ההשפעה על דירוג האשראי אם אדם יבקש ייעוץ והכוונה מקצועיים. לאחר שהליך חדלות פירעון מסתיים וחייב מקבל צו הפטר, הוא נקי מהתחייבויות ויותר קל לבנק לתת לו אשראי בידיעה שהוא הראשון בתור.

יחד עם זאת, נותני האשראי יחזרו באופן מדורג לתת אשראי ולא מיד עם סיום הליך חדלות הפירעון.


עורך דין חדלות פירעון יכול לעזור לאדם לנווט את ההליכים המשפטיים ולהציע ייעוץ לגבי דרך הפעולה הטובה ביותר לנקוט כדי להפחית את ההשפעה על דירוג האשראי שלו.

עסקים, נושים ודירוג אשראי

מצב בו עסק נכנס לסחרור ומגיע לסף פשיטת רגל, יכולה להיות השפעה על דירוג האשראי שלו, אולם היא תהיה תלויה בהליכים המשפטיים שישמשו לפתרון.

חשוב לציין כי לעסקים עשויים להיות אפשרויות מגוונות שעומדות לרשותם כדי למנוע פגיעה בדירוג האשראי. לדוגמה, ארגון מחדש של העסק עשוי להיות אופציה כדי לעזור לעסק להישאר סולבנטי. ארגון מחדש עשוי לכלול משא ומתן מחודש על חובות, הפחתת עלויות ויישום אסטרטגיות עסקיות חדשות לשיפור הרווחיות.

ניתן למתן את ההשפעה על דירוג האשראי של העסק אם הבעלים יבקשו ייעוץ והכוונה מקצועיים בסיוע משרד עורכי דין לחדלות פירעון. עורך דין יכול לספק הנחיות לגבי דרך הפעולה הטובה ביותר לנקוט כדי למזער את ההשפעה על דירוג האשראי של העסק.

לסיכום

דירוג האשראי מתיימר לצפות מראש האם אתם עתידים לעמוד בהתחייבויות שלכם לבנק ומה גובה הסיכון של הבנק בהענקת אשראי. בהתאם לכך, לכל אזרח יש דירוג אשראי אישי המשקף את מצבו הפיננסי. 

חייבים שאינם מסוגלים לפרוע את חובותיהם פוגעים כאמור בדירוג האשראי שלהם. הליכי חדלות הפירעון הם אכן גלגל ההצלה עבור אנשים פרטיים ולעסקים לפתיחת דף חדש.
פנייה לייעוץ והכוונה מקצועיים מעורך דין מומחה לחדלות פירעון יכול לסייע בהפחתת ההשפעה על דירוג האשראי.

דילוג לתוכן