מהו תפקידו של עורך דין חדלות פירעון?

עוד
מאמרים

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לחדלות פירעון

ההרגשה כאילו הקרקע נשמטת מתחת לרגליים לא מתרחשת ברגע אחד, זה מתחיל לאט בדברים הקטנים של החיים, מגיעים לקופה בסופר והכרטיס לא עובר, מנסים למשוך כסף ומקבלים סירוב, הילד רוצה לטיול שנתי ואין לך איך לשלם, השיקים מתחילים לחזור וגם כן הוראות הקבע.

האורות האדומים מתחילים להבהב בראש, כל צלצול טלפון ממספר לא מזוהה מקפיץ אתכם, כל דפיקה בדלת מבהילה אתכם, תיבת הדואר מתחילה להתמלא במכתבי התראה.
אז מה עושים במצב שכזה? לאן או למי פונים? 

הפתרון המתבקש והטוב ביותר לאדם שנקלע לסיטואציה כזו, לקבוע בהקדם האפשרי פגישה עם עורך דין מומחה חדלות פרעון לקבלת ייעוץ ראשוני. אפילו רק בשביל לפרוק את הלב לאדם שמבין מה שעובר עליכם ואתם לא לבד בעולם. 

סמכויותיו של עורך דין חדלות פירעון

במצבים מסוימים בחיים כל אדם זקוק לתמיכה ועזרה וזאת לא בושה לבקש, כאשר מדובר בהתנהלות בירוקרטית מול גופי ממשלה הרי זה מצריך ליווי וסיוע מצד מומחים ממצבים אלו.
כאשר נפתח הליך הוצאה לפועל או פשיטת רגל כנגד חייב, קביעת פגישה עם עורכי דין המתמחים בהוצאה לפועל וכן לחדלות פירעון תהיה הצעד הראשון לכיוון האור בקצה המנהרה.

עו ד חדלות פירעון מתמחה בהליכי חדלות פירעון  והסדרת חובות של אנשים פרטיים וחברות שנקלעו למצב שאין ביכולתם לשלם את חובותיהם.

במסגרת תפקידו עורך הדין אמון על מספר נושאים: 

  • עו"ד מומחה בקיא בכל הוראות ותקנות החוק החדש שנקבעו בחוק הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי.     
  • להגיש בקשה למתן צו לפתיחת הליכים
  • ניהול משא ומתן עם הנושים על מנת להפחית או לבטל את החובות לגמריי שהחייב צריך לשלם
  • ליווי וייצוג משפטי של החייב בפתיחה וניהול הליך חדלות פירעון מול הממונה מטעם בית המשפט 
  • ליווי וייצוג משפטי של החייב מול תביעות חוב בהוצאה לפועל 

איך לדעת לבחור עורך דין חדלות פירעון מתאים?

כאשר הגעתם למצב כלכלי קשה מנשוא אשר גורם לכם לאחר בתשלומים השוטפים או אין ביכולתכם לשלם אותם כלל, במצב כזה כל שעה שעוברת מרגישה כמו נצח ויש הרגשה כאילו החבל רק מתהדק יותר בצוואר, כל מה שמתבקש במצב לא סימפטי שכזה הוא בחירה מושכלת ונכונה של עורך דין חדלות פירעון ויש ביכולתו להוציא אתכם מהמצב הנוראי הזה.

קיימים מספר פרמטרים שיש לשים לב בעת בחירת עו"ד: 

  • יש לבדוק האם עיקר עיסוקו של עורך הדין ומשרדו הוא בתחום חדלות פרעון.
  • יש לבדוק האם עורך הדין וצוות המשרד קשובים. 
  • יש לבדוק האם שכר הטרחה לייצוג וליווי משפטי הוא שכר הוגן.
  • יש לבדוק את היקף הפעילות התיקים המוגשים מטעם המשרד בכל חודש.
  • יש לבדוק חוות דעת וביקורות על המשרד.

מתי הזמן הכי נכון לפנות לעורך דין חדלות פירעון?

הזמן המתאים ביותר לפנות לעורך דין חדלות פירעון כדי להסדיר ענייני חובות הוא לא בהכרח כאשר ההוצאה לפועל דופקים בדלת אלא כאשר החייב מרגיש שהוא עלול להיקלע למצב של חדלות פרעון, לכן מאוד חשוב להיכנס להליך כצעד מניעתי או במצב קריטי כאשר החייב שקוע כבר עמוק בחובות באופן באין כל ברירה אחרת אלא להגיש בקשה לפתיחת הליך של חדלות פירעון. 

יש מצבים נוספים בהם יש לחשוב על פנייה לעזרת עורך דין המתמחה בהליכי חדלות פירעון והם כאשר הנושים מפרים את זכויותיו של החייב ומשתמשים באמצעים אגרסיבים מידי לגביית חובותיו. 

אם המצב הכלכלי שלכם נמצא על סדר היום האישי שלכם או תיקי הוצאה לפועל מתחילים להיערם לערימה גדולה ומלחיצה, כאשר מופעל עליכם לחץ שאינם יכולים לשאת לבד מומלץ ואף מתבקש לפנות לעורך דין אשר יכול לייעץ לכם לגבי זכויותיכם החוקיות, לסייע לכם בכל הנוגע לביטול החובות, למנוע "מגדול השלג" להמשיך ולגדול להידרדר במדרון החלקלק ולמעשה לעזור לכם לקום על רגליכם.  

אתם לא לבד אל תתנו למצב להלחיץ אתכם, בחירה של עורך דין חדלות פירעון מומחה היא התחלה של פתיחת דף חדש ויציאה מהירה מהחובות.
זאת הסיבה שאנחנו כאן בשבילכם.

דילוג לתוכן