מה לא לעשות טרם הליך חדלות פירעון

עוד
מאמרים

תוכן עניינים

לבדיקת זכאות לחדלות פירעון

חדלות פירעון הוא מצב מאתגר שיכול להתרחש לכל אדם או עסק. כאשר אתם במצוקה כלכלית ואינכם יכולים עוד לשלם את חובותיכם, ייתכן שהגיע הזמן לשקול הליכי חדלות פרעון.
הליכי חדלות פירעון כרוכים בהגשת בקשה לקבלת צו לפתיחת הליכים מבית המשפט, מה שיכול לעזור לכם לפתור את הקשיים הכלכליים וליצור התחלה חדשה. 

עם זאת, לפני שאתם מגישים בקשה למתן צו פתיחת הליכי חדלות הפירעון, חיוני להיות מודע למה אסור לעשות. במאמר זה נעמוד על מה לא לעשות לפני הליכי חדלות פרעון ועל ההשלכות שעלולות להיווצר אם לא נעמוד בחוק.

עורך דין עודד חן הוא מומחה חדלות פירעון מוביל בישראל. הוא בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנים בדיני חדלות פירעון ועזר לאינספור אנשים ועסקים לנווט בהליכי חדלות פירעון בהצלחה.
לדברי עו"ד חן, "חדלות פירעון היא תהליך מורכב הדורש תכנון וביצוע קפדניים.
חשוב להבין מה לא כדאי לעשות לפני הגשת בקשה להליכי חדלות פירעון כדי למנוע סיבוכים משפטיים כלשהם".

אל תעבירו נכסים או כספים לאדם או ישות אחרים

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים ועסקים עושים לפני הליכי חדלות פרעון היא העברת נכסים או כספים לאדם או לישות אחרת. זהו דגל אדום לנושים ולבית המשפט וניתן לראות בו הונאה.

חשוב לזכור כי כל הנכסים והכספים כפופים לחלוקה בין הנושים, וכל ניסיון להעבירם עלול להביא לתביעה משפטית בגין פעולות בחוסר תום לב. לעולם אל תעבירו נכסים או כספים לאף אחד לפני או במסגרת הליך חדלות פרעון.

אל תיקחו על עצמכם חוב חדש

טעות נוספת שאנשים עושים לפני הליכי חדלות פירעון היא לקיחת חוב חדש. זה כולל שימוש בכרטיסי אשראי, נטילת הלוואות מחברים או משפחה.

למרות שזה עשוי להיראות כמו פתרון מהיר, לקיחת חוב חדש רק יחמיר את מצבכם. כל החוב נתון לחלוקה בין הנושים במהלך הליכי חדלות פרעון, ולקיחת חוב חדש רק תגדיל את הסכום שאתם חייבים. חשוב להימנע מלקיחת חוב חדש לפני ובמהלך הליכי חדלות פירעון.

אל תסתירו נכסים או הכנסה

הסתרת נכסים או הכנסה היא עוד טעות שאנשים עושים לפני הליכי חדלות פירעון. חשוב לזכור שכל הנכסים וההכנסות כפופים לחלוקה בין הנושים במהלך הליכי חדלות פירעון. הסתרת נכסים או הכנסה עלולה להיחשב כהונאה ועלולה לגרום לתביעה משפטית. חשוב להיות שקוף לגבי הנכסים וההכנסות לכל אורך ההליך.

אל תבצעו תשלומים סלקטיביים

ביצוע תשלומים סלקטיביים היא טעות נוספת שאנשים עושים לפני הליכי חדלות פירעון. תשלום מועדף הוא תשלום שנעשה לנושה זמן קצר לפני הליכי חדלות פירעון המעניק לאותו נושה יתרון על פני אחרים.

חשוב לזכור כי יש להתייחס לכל הנושים באופן שווה במהלך הליכי חדלות פרעון. ביצוע תשלומים באופן סלקטיבי יכול להיחשב כהונאה ועלול לגרום לתביעה משפטית. 

אל תתעלמו מזימון לבית המשפט

אם אתה מקבלים זימון לבית המשפט הקשור להליכי חדלות פרעון, חיוני להגיב בהקדם. התעלמות מזימון לבית המשפט עלולה לגרום לתביעה משפטית ויכולה גם לפגוע בסיכויים שלכם לתוצאה מוצלחת. חשוב לעבוד עם עורכי דין חדלות פירעון כדי להכין תגובה לזימון בית המשפט ולעמוד בכל מועד.

אל תנסו להתמודד עם המצב לבד

הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי הם הליכים מורכבים הדורשים ידע וניסיון מקצועי. ניסיון להתמודד עם המצב לבד יכול לגרום לטעויות שעלולות לפגוע בסיכויים להצליח.
חשוב מאוד להגיש בקשה לצו פתיחת הליכים ע"י עורך דין חדלות פירעון שמתמחה בתחום ומנוסה שיכול להדריך אתכם בתהליך ולעזור לכם לקבל החלטות מושכלות.


*טיפ אחרון – אל תדחו! 

הגשת בקשה לפתיחת הליך חדלות פרעון יכולה להיות החלטה קשה, אך לעכב את התהליך זה אומר לדרוך במקום ואף להחמיר את המצב. משרד עו ד עודד חן זה הצעד הראשון שלכם לקראת יציאה לדרך חדשה. לחצו כאן להשארת פרטים ונתחיל לטפל בחובות. 

דילוג לתוכן